Neler yapabiliceğimize bir göz atın!
Sizinle çalışacağımız her hususta yükselen başarı grafiği ediyoruz.

Web Tasarım

Web Tasarım 

Web tasarımı denildiğinde akla çizgiler, şekiller ve renkler gelmektedir.  Ancak web tasarımı sadece çizgi ve şekillerden oluşmaz. Web tasarımı için en önemli olan unsur kodlardır. Dünya web birliğinin oluşturduğu standartlar dogrusunda kodlamalar yapılmalıdır.  Web sayfası herkes tarafından açılabilirken web site tasarım işi herkes tarafından yapılamaz. Web tasarımını yapan profesyonel kişilere webmaster denir. Web tasarımı yapmak için çok sayıda program bulunur. Paint, photoshop ve fireworks bu programların başta gelenleridir. Bir çok web tasarımcı photoshop kullanır fakat fireworks programı web tasarımı için üretildiği için asıl kullanılması gereken programdır ve daha çok faydalı olacaktır. Web site tasarım  iki türdedir. Bunlar statik web sitesi ve dinamik web sitesi olarak adlandırılır. Statik web siteleri sabit içeriği olan sitelerdir. Panelleri yoktur. Güncellemeye ihtiyaç duyulmayan bu sitelerde güncelleme yapılsa bile yılda bir yapılır. Sade bir web tasarımıdır. Dinamik web siteleri ise statik web sitelerinin tam tersidir. Aktif sitelerdir. Panelleri bulunur. Site sahibi bu panelleri kullanarak siteyi kolay bir şekilde güncelleyebilir. Öyle ki pratik olan bu siteleri yanınızda çalışan personeller bile güncelleyip içeriklerini değiştirebilirler. Dinamik web siteleri daha yararlı sitelerdir. İçeriği her gün değiştirilebilir.


Web site tasarım hizmeti vermek için bir çok kurum kurulmuştur. Bu şirketlerden web sitesi açmak isteyen yada var olan sitesinin tasarımını yenilemek isteyenler yararlanırlar. Web site tasarım hizmeti veren bu şirketler sorumluluk sahibi kişilerce açılmalıdır. Böyle bir şirket kurmak isteyen kişiler ise çok düşünmeli ve karar vermelidir. Çünkü bu şirketlerden yardım alacak kuruluşlar daha çok ticari amaçla tasarım yaptırırlar. Yani internet üzerinden satış yapan firmalar web tasarına reklam nitelikli olarak bakarlar ve  bu web site tasarım uygulamaları reklam niteliği taşırlar. Firmalar web tasarımları  ile daha çok satış yapmayı hedefler. İnternet üzerinde satışların yapılması daha çok bölgeye ürünlerin dağılmasını sağlamıştır aynı zamanda firmalar arasında rekabet başlamıştır. 2011 yılından bu yana internet üzerinden satış oranı %30 artmıştır. Firmaların ürün satışlarını internet üzerinden yapmaları daha fazla müşteri kitlesine ulaşmalarını sağlar. Web tasarımı çok iyi olan firmaların satışları artmış diğer firmalar geri planda bırakmıştır. Bazı firmalar markalarını web siteleri sayesinde duyurmuştur. Büyük oranda bu sayede firmalar kâr elde etmiştir. Web sitelerinin tasarımının önemi  bu sayede artmaya başlamıştır. Web site tasarım işi uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır.

SEO UYUMLU WEB TASARIM

Web site tasarım ile ilgili eğitim almak isteyenler. Web tasarım kurslarına yazılmalıdırlar. Web site tasarım kursları ücretlidir. Web site tasarım eğitimi kurslarında kodlama ve görsel çizim  eğitimleri verilir. Web sitesinin görsellerini geliştirmek isteyenler ve web üzerinden projelerini sunmak isteyenler bu kurslara yazılmalıdırlar. Ücretli olan bu kursların faydası çoktur. Daha iyi bir web tasarım oluşturmak için en iyi yöntemdir.