Profesyonel Web Sitesi

Günümüzde her işletmenin bir ihtiyacı olarak görülen web sitesi aynı zamanda internet kullanıcıları ile işletmeleri buluşturan bir satış ortamı haline gelmiştir. Profesyonel anlamda kalite açısından ön planda bir web sitesini hazırlamak için bilmeniz gereken ipuçlarını bu haberimizde ele alacağız. İnternet sitelerinin oluşumlarında birçok unsur bulunmasına rağmen şart koşulan 3 büyük unsur bulunmaktadır.

– Ziyaretçilerin siteye giriş sağlayabileceği alan adı (domain)
– Dosyalarımızı barındırarak ziyaretçilerimize sunacağımız alan (hosting)
– Dosyalarımızın internet yorumlayıcıları sayesinde oluşturduğu site (içerik)

Firmanız için bir internet sitesi gerekiyor ve prestijinizi daha etkin şekilde internet dünyasına aktarmak istiyorsanız bu mümkün. Tabi kaliteli ve sadece size özgün bir sitenin oluşum aşamaları da pek kolay olmuyor.

İki türde site kurulumu yapılmaktadır. Bunlardan birincisi hazır sistemler kullanılarak sitenin oluşturulması, diğeri ise sadece o siteye özel bir tasarım ve yazılım çalışması ile sitenin oluşturulmasıdır. Tahmin edeceğiniz gibi prestij açısında sadece size özel bir tasarım ve yazılımın kullanılması daha faydalı olacaktır.

HAZIR SİSTEMLER İLE WEB SİTESİ KURULUMU

Hazır sistemler yeni kurulacak web sitesine uyarlanarak sitenin ortaya çıkması sağlanır. Kullanılan görseller firmanın görselleri ile değiştirilir ve içerikler koyulur. Hazır sistemler kullanım açısından daha fazla kolaylık sağlasa da hiçbir zaman özgün siteler kadar prestij sağlayamaz.

Bunların yanı sıra işi bilen kişilerin hazır sistemleri fark etmesi veya tahmin etmesi oldukça kolaydır. Siz ne kadar değişiklikler yaparak hazır sistem görünümünden çıkarmaya çalışsanız da yazılım kısmında görünen kodlar bu durumu saklayamamaktadır.

Hazır sistemlerin avantajları ;
– Daha hızlı kurulum sağlanır.
– Yönetim paneli bulunmaktadır.
– Kolay alışılır.
– Düzenlemeleri gerçekleştirmek daha kolaydır.

Hazır sistemlerin dezavantajları ;
– Kalıp dışına çıkılmaz.
– Geliştirmeye pek açık değildir.
– Sorunlar ve hatalar bulunabilir.
– Fark edemediğiniz sistem açıkları olabilir.