Nebim, 250 Kişinin Katıldığı Çözüm Ortakları Zirvesini 2015'i Antalya'da Gerçekleştirdi

Nebim, çözüm ortakları ile 26 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında Antalya'da buluştu. Calista Luxury Resort Hotel'de gerçekleşen Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi 2015'e 250 kişi katıldı. Üç gün süren toplantılar ile devam eden ve gala gecesi ve ödül töreni ile son bulan zirve üç gün sürdü.


Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi; Nebim'in "Gelişerek, Büyüyerek, Geleceğe" sloganının izinde, Nebim'in 2014 değerlendirmelerinin ve 2015 hedeflerinin paylaşıldığı sunumlar ile başladı. Çözüm ortaklarının görüşlerinin de alındığı oturumlarda; Nebim'in Nisan ayında kullanıcılarına sunmayı planladığı e-arşiv desteğine, Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar ile ilgili entegrasyon çalışmalarına ve Türkiye'nin önde gelen yazarkasa üreticilerinden HUGIN ile gerçekleştirdiği işbirliğine de değinildi.


2014 Yılında %30,2 Büyüme

26 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında Antalya'da 250 kişinin toplandığı büyük zirvenin açılış konuşması Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı tarafından gerçekleştirildi. Taşçı; Nebim'in 2014 yılında 2013'e kıyasla %30,2'lik bir büyüme yakaladığından ve dağıtım kanalı tarafında ise %30,7'lik bir büyüme sağladığından bahsetti. Nebim V3 ERP'nin kullanımındaki artışa da değinen Taşçı, Nebim ailesine yeni katılan çözüm ortaklarını tanıttı. Sedat Taşçı yeni çözüm ortaklarını şu şekilde sıraladı; 1 Bilişim, 3D, AVS, Aybilsan, BM Danışmanlık, Kareas, Netdirect ve Parametre. Taşçı; dikkat çeken sunumunu 2015 büyüme hedeflerinden, Nebim ve Çözüm Ortaklarının 2015 hedeflerinden ve Nebim'in iş planından bahsederek ve çözüm ortaklarına destek veren uzman Nebim ekibini tanıtarak sonlandırdı.


Nebim V3 Yol Haritası ve e-Dönüşüm Süreci

Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi'nin ikinci sunumu Nebim Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demiroğlu tarafından gerçekleştirildi. Nebim V3 yol haritasından bahseden Demiroğlu, 2016 başında yürürlüğe girecek olan e-Arşiv uygulaması kural ve koşullarından ve Nebim'in e-Arşiv özel entegratörleri ile işbirliklerinden bahsetti.

Zirvenin en çok ilgi çeken konuları Murat Demiroğlu'nun sunumunda yer verdiği e-Arşiv uygulamaları ve e-Arşiv/e-Fatura uygulamaları ile uyumlu çalışacak Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz desteği konuları idi. Demiroğlu; bu e-Dönüşüm sürecinde Nebim V3 ile entegre özel entegratörlere, YÖKC ile gelecek yeni düzene ve bu yeni düzende Nebim'in öngördüğü yol haritasına da detaylıca değindi. Demiroğlu ilgi çeken sunumunu; Dünya'daki perakende trendlerinden örnekler ve Nebim'in 2015 yılı için çözüm ortaklarına önerileri ile sonlandırdı.


Demiroğlu'nun ardından Nebim Pazarlama Müdürü Abdullah Bekmezci kısa ve uzun vadeli pazarlama iletişimi planlarını çözüm ortaklarına aktardı.

HUGIN CEO'SU VEDAT NOMMAZZirve; Nebim'in YNÖKC (Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz) iş ortağı HUGIN firması CEO'su Vedat Nommaz ve Genel Müdürü İlker Buber'in sunumları ile devam etti. Türkiye'de yazarkasa üreten ilk iki üretici arasında yer alan, sahada 200 bin üzerinde cihazı olan HUGIN'in Genel Müdürü Nommaz, beş yıldır yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar üzerinde çalıştıklarının, bütün ÖKC bilgi birikimlerini Nebim ile paylaştıklarının altını çizdi. Nommaz, Nebim'i destekleyerek Nebim kullanıcılarına ÖKC entegrasyonu süreçlerinde 1.1.2016'ya hazır çözümü Nebim ile birlikte sunduklarını belirtti.


Zirvenin ilk günü öğleden sonra; Nebim V3 Business Analyst Özgür Dener ve Üretim Proje Müdürü Yılmaz Akgül'ün Nebim V3 Nisan Versiyon Yenilikleri ve Üretim Projeleri konulu sunumları ile devam etti.


İlk gün soru/cevap bölümleriyle sonlandırıldı. Çözüm ortakları, sunumlar arasında kendilerine yönlendirilen sürpriz sorular sonucunda kazandıkları hediyeler ile eğlenceli bir toplantı geçirdiler.


İlgi Çeken Nebim V3 Sunumları

Nebim'in, bu yıl 10.sunu düzenlediği Nebim Çözüm Ortakları Zirve'sinde uyarlama ve proje yönetimi, eğitim ve verimlilik, Nebim V3 bilen insan kaynağı eğitim planı, müşteri memnuniyet ölçümü sonuçları, e-Defter yenilikleri, Nebim V3 raporlamasında gelinen son durum gibi pek çok konu Nebim ekibi tarafından çözüm ortakları ile paylaşıldı.


Nebim Akademi ile e-Öğrenme Dönemi

Zirvede ilgi çeken bir başka konuda Nebim Akademi'nin hayata geçirilmesi idi. Nebim Eğitim Müdürü Serdar Şeremet ve Verimlilik Müdürü Onur Kolsuz gerçekleştirdikleri sunumda Nebim Akademi'nin temel hedefine değinerek "Bilgiye erişimde zaman ve mekan sınırı tanımayan, eş zamanlı ya da eş zamansız olarak bireyin kendi kendine öğrenmesi hedeflenerek kurulan Akademi kapsamında, Nebim, müşterileri ve çözüm ortakları bünyesinde çalışan teknik ve idari birim personellerinin mesleki ve kişisel gelişimlerini destekleyecek sınıf içi eğitimler düzenlenecektir. Akademinin hedefi, kullanıcının kendisini geliştirme hedefine uygun olacak eğitim ortamını hazırlamak, eğitim materyallerini en sade biçimde sunarak kullanıcının eğitsel içeriği planlı bir şekilde öğrenmesini sağlamak, kendisini sınaması ve eğitimler sonucu elde ettiği başarısını belgeleyerek kişisel gelişimine katkıda bulunmaktadır. Nebim Akademi içerisinde tüm materyaller tek bir çatı altında toplanmıştır. Kullanıcı eğitsel içeriklere, video, e-eğitim, kaynaklar, makaleler, resimler ve albümlere ulaşabilmektedir." şeklinde konuştular.

Zirvede sunumlardan arta kalan zamanlarda Nebim ekibi ve Nebim çözüm ortakları ailesinin güneşli havanın keyfini çıkardığı, söyleşi yapma ve tanışma fırsatı buldukları Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi 2015, Nebim ekibinden oluşan sürpriz ritim grubunun da olduğu eğlenceli bir gala yemeği ve görkemli ödül töreni ile sona erdi.


Ödüller Sahiplerini Buldu

Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi 2015 bu yıl her yıl olduğu gibi ödül töreni ile sonlandı. 2014 yılı değerlendirilerek planlanan En İyi Performans, Özel ve Sektör Geliştirici Projeler ve En Yüksek Türkiye Ciro, Türkiye En Yüksek İkinci Ciro, Türkiye En Yüksek Üçüncü Ciro olmak üzere, toplam 5 kategoride ödüllerin verildiği gecede, Nebim Çözüm Ortakları plaketlerini Nebim yöneticilerinden törenle aldılar.